A+ R A-
czwartek, 17 marca 2011 22:40

Dżem - ostatnia szansa na kupno biletu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Od ponad tygodnia nie ma już wejściówek na koncert zespołu Dżem, jednak w kasie Oskardu została jeszcze resztka biletów całodniowych na drugi dzień Bluesonaliów.


Przypominamy, że bilet całodniowy na 13 listopada obejmuje także koncert Dżemu. Jest ich już bardzo niewiele, więc wszyscy, którym zależy na tym koncercie powinni się pośpieszyć. Przed Dżemem, na scenie klubowej grać będą kaliski Smokestack oraz Blueska z Konina. Gorąco polecamy również te koncerty.

Bilet całodniowy kosztuje 55 złotych do 11 listopada włącznie.

Są jeszcze bilety na pierwszy wieczór Bluesonaliów. Z pewnością będzie on prawdziwą ucztą dla blues fanów. Jako pierwszy, o godzinie19.00 na scenie klubowej, wystąpi duet Gosia Werbińska& Błażej Pawlina Niesamowity, ciepły lecz potrafiący wyrazić wiele emocji głos Gosi i wirtuozerski sposób gry na gitarze Błażeja tworzą niezapomniane widowisko. W ich muzyce znajdujemy przede wszystkim bluesa ale pojawia się też jazz, folk i gospel. Są laureatami 29 festiwalu Rawa Blues. W tym roku zdobyli pierwsze miejsce na KodeXblues Festiwal w Słupcy.

Około 21 Easy Rider, jedna z ikon polskiej muzyki blues-rockowej. Zespół został założony we Wrocławiu w 1980 roku, przez braci Andrzeja i Jarosława Wodzińskich, od momentu powstania, aż po dzień dzisiejszy podąża ścieżką prowadzącą pomiędzy rhythm and bluesem a kanonem rocka uformowanym na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.

Największym wydarzeniem tego wieczoru będzie wspólny koncert Carlosa Johnsona i HooDoo Band. Carlos Johnson jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów bluesowych na świecie.Zanim założył swój zespół, grywał z wieloma znanymi muzykami (Buddy Guy, Otis Rush, Billy Branch, John Primer, Koko Taylor, Junior Wells, Son Seals,). Jest leworęcznym wirtuozem gitary, opracował jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry na tym instrumencie. W swojej muzyce łączy głębokie, surowe brzmienie chicagowskiego bluesa tradycyjnego z bardziej współczesnymi dźwiękami funky. Jego charakterystyczny, mocny wokal, sposób bycia na scenie i gra na gitarze sprawiają, że Carlos Johnson jest jednym z najciekawszych wykonawców współczesnego bluesa.

HooDoo Band to najciekawszy i najlepszy w Polsce zespół grający mieszankę soulu, bluesa i funky. Ich debiutancki album w maju tego roku osiągnął status złotej płyty. Na początku przyszłego roku ukaże się wspólna płyta HooDoo Band i Carlosa Johnsona. Uczestnicy Bluesonaliów jako jedni z pierwszych w Polsce usłyszą koncertowe wersje obszernych fragmentów tej płyty.

Bilety całodniowe na 12 listopada kosztują 55 zł (do 11 listopada włącznie). Bilet na Carlosa Johnsona i HooDoo Band - 35 złotych. Karnety dwudniowe -95 złotych. Organizatorem Bluesonaliów jest stowarzyszenie In Art.

Login to post comments

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 89 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3646

Newsletter

Wsparcie dla In Art