A+ R A-
czwartek, 17 marca 2011 22:40

Bluesonalia 2010. Kto jest kim

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczne Bluesonalia to dwa wieczory z muzyką bluesową w najlepszym wykonaniu. Z pewnością będzie to najważniejsze wydarzenie muzyczne jesieni. Dwunastego i trzynastego listopada na scenach Oskardu zaprezentuje się siedmiu wykonawców:

Carlos Johnson

Carlos Johnson jest uznawany za jednego z najlepszych gitarzystów bluesowych na świecie.Zanim założył swój zespół, grywał z wieloma znanymi muzykami (Buddy Guy, Otis Rush, Billy Branch, John Primer, Koko Taylor, Junior Wells, Son Seals,). Jest leworęcznym wirtuozem gitary, opracował jeden z najbardziej oryginalnych stylów gry na tym instrumencie. W swojej muzyce łączy głębokie, surowe brzmienie chicagowskiego bluesa tradycyjnego z bardziej współczesnymi dźwiękami funky. Jego charakterystyczny, mocny wokal, sposób bycia na scenie i gra na gitarze sprawiają, że Carlos Johnson jest jednym z najciekawszych wykonawców współczesnego bluesa. Koncert rozpocznie się o 22 na dużej scenie Oskardu.

HooDoo Band

Najciekawszy i najlepszy w Polsce zespół grający mieszankę soulu, bluesa i funky. Ich debiutancki album w maju tego roku osiągnął status złotej płyty. Koncert na Bluesonaliach będzie ich drugim występem w naszym mieście. Tym razem będą towarzyszyć Carlosowi Johnsonowi.

Dżem

Legenda i fenomen polskiej muzyki. Ceniony nawet przez tych, którzy nie kochają bluesa i rocka.. Boleśnie doświadczony przez los, nadal jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów. Na Bluesonaliach zagra 13 listopada o 22 na dużej scenie Oskardu

Easy Rider

Kolejna po Dżemie ikona polskiej muzyki blues-rockowej. Zespół został założony we Wrocławiu w 1980 roku, przez braci Andrzeja i Jarosława Wodzińskich, od momentu powstania, aż po dzień dzisiejszy konsekwentnie kroczy ścieżką pomiędzy rhythm and bluesem a kanonem rocka uformowanym na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych. Na Bluesonaliach zagra 12 listopada ok. 20.30 w klubie Oskard.

Werbińska& Pawlina

Gosia Werbińska i Błażej Pawlina. Niesamowity, ciepły lecz potrafiący wyrazić wiele emocji głos Gosi i wirtuozerski sposób gry na gitarze Błażeja tworzą niezapomniane widowisko. W ich muzyce znajdujemy przede wszystkim bluesa ale pojawia się też jazz, folk i gospel. Są laureatami 29 festiwalu Rawa Blues. W tym roku zdobyli pierwsze miejsce na KodeXblues Festiwal w Słupcy. Na Bluesonaliach zagrają 12 listopada o 19.00 w klubie Oskard

Smokestack

Smokestack to komin z którego kopci się rock, rhythm ‘n blues, blues, soul, funk, groove, czyli fuzja tylko dobrych dźwięków. Krzysztof Siewruk, Piotr Chmielewski i Tomek Staszczyk to fundament projektu, który powstał w maju roku 2009. Pretekstem do wspólnego grania był konkurs festiwalu „Las Woda Blues 2009”. Występ oceniono na drugie miejsce, co zmobilizowało muzyków do pracy nad koncertową set listą. Kolejne wyróżnienie zespół zdobywa w konkursie towarzyszącym Festiwalowi im. Ryśka Riedla „Ku Przestrodze”, gdzie zajmuje III miejsce! Początek września przynosi zmiany personalne w składzie, do którego dołącza klawiszowiec, Darek Rybicki. Nowy SMOKESTACK występuje po raz pierwszy na III Festiwalu im. Pawła Bergera gdzie otrzymuje Grand Prix! Koncerty ubrane są w sporą dawkę improwizacji tak, aby każdy z muzyków dał upust emocjom i jednocześnie nie zanudził słuchacza. SMOKESTACK przywraca magię lat ‘60, ‘70-tych w oryginalnej, szczerej odsłonie. Już 13 listopada także my będziemy mogli się o tym przekonać, ponieważ to SMOKESTACK rozpocznie drugi wieczór Bluesonaliów w klubie Oskard. Początek – godzina 19.00.

Blueska

Nasi przedstawiciele na Bluesonaliach. I to bardzo ważni. Istniejący od 2004 roku zespół (obecnie konińsko – kolski) nieustannie się rozwija, dojrzewa i można powiedzieć, że dopracował się własnego stylu, który wyrósł na dokonaniach wykonawców bluesowych i rockowych z lat 60 i 70 ubiegłego wieku. Rok temu Blueska była obok Romka Puchowskiego największą gwiazdą Bluesonaliów. Czekamy z niecierpliwością na tegoroczny występ. Blueska zagra 13 listpada około 20.30 w klubie Oskard.

Na Bluesonalia zaprasza stowarzyszenie In Art

Login to post comments

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3646

Newsletter

Wsparcie dla In Art