A+ R A-
czwartek, 17 marca 2011 22:40

Bluesonalia 2010. Nowe wraca?

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tegoroczne Bluesonalia potrwają dwa dni. Odbędą się w międzynarodowej, gwiazdorskiej obsadzie.

Konińskie Bluesonalia są jedną z najstarszych tego typu imprez w województwie wielkopolskim. Powstały w 1995 roku z inicjatywy Adama Urbaniaka i Szymona Staszaka, związanych wcześniej z lokalnym radiem "66". Impreza miała wówczas formę przeglądu wykonawców bluesowych i blues - rockowych.

Trzy lata później Adam Urbaniak zamieszkał w Poznaniu, a organizacją imprezy zajął się Andrzej Mielcarek - miłośnik bluesa i przedsiębiorca, od początku wspierający ją jako sponsor . W tym czasie Bluesonalia szybko stały się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju. Od 2000 roku odbywały się jako dwudniowy festiwal, w którym nagrodą główną była możliwość występu na najważniejszym polskim festiwalu - Rawie Blues.

Ten rozdział Bluesonaliów zamknęła w 2002 roku tragiczna śmierć Andrzeja Mielcarka. Reaktywował je rok później Robert Glapa z Konińskiego Domu Kultury, przywracając formułę jednodniowej prezentacji zespołów bluesowych.

W 2010 roku, po porozumieniu z Robertem Glapą i KDK-iem, organizatorem Bluesonaliów zostało Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne In Art, w którego szeregach są m.in. twórcy imprezy Adam Urbaniak i Szymon Staszak oraz córka Andrzeja Mielcarka Marta Mielcarek.

Na początek postanowiliśmy wrócić do dwudniowej formuły Bluesonaliów. 12 listopada w kawiarni Oskard zagrają: Werbińska&Pawlina oraz Easy Rider. Na dużej scenie Carlos Johnson (USA), któremu towarzyszyć będzie HooDoo Band. Po koncercie Carlosa Johnsona, w kawiarni, przewidziane jest after party dla sponsorów, muzyków i przyjaciół. Zaplanowane jest też jam session. 13 listopada w kawiarni Oskard zagrają: Blueska i Smokestack. Na dużej scenie Dżem O cenach karnetów i biletów będziemy informować niebawem.

Login to post comments

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3646

Newsletter

Wsparcie dla In Art