A+ R A-
piątek, 14 października 2011 06:28

Outsider

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Bluesowy band z Wrocławia. Brzmienie i repertuar oparte na gigantach bluesa, takich jak Muddy Waters, John Lee Hooker, Little Walter. Kiedyś trio, brzmiące bardzo surowo, z czasem Outsider wypracował pełne energii brzmienie Chicagowskich bluesbandów.

Oprócz niezliczonych koncertów w klubach, pubach, na ulicach i bluesowych eventach, Outsider ma na swoim koncie współpracę z Tonym McPhee oraz z Loti Lewis. Niedawno wytwórnia Luna wydała ich płytę Double Eagle, która w ankiecie Polski Blues 2010 zajęła 4 miejsce. Frontman Outsidera Tomasz Nitribitt zdobył zaś tytuł wokalisty roku 2010 w ankiecie kwartalnika Twój Blues.

Czasem słyszy się, że muzycy Outsidera to "bluesmeni ortodoksyjni", zapewne dlatego, że grają, brzmią i wyglądają stylowo. Outsider gra bluesa i nie zamierza tego zmieniać! Czasem dla odmiany zagra trochę funky, soula albo afrykańskich rytmów. Nazwa kapeli nie ma nic wspólnego z tytułem płyty Dżemu (Autsajder). Zespół Outsider powstał ponad 5 lat przed wydaniem tej płyty, w roku 1989!

Login to post comments