A+ R A-
piątek, 14 października 2011 06:35

Chantel McGregor

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Według jej biografii mała Chantel w wieku lat trzech odkryła, że trzymając w ręku gitarę można łatwo zwrócić na siebie uwagę otaczającego świata. Zależało jej głównie na uwadze swojego ojca, który przez wiele lat był dla niej wzorem, i którego gitara była pierwszą, jaką w reku trzymała. W wieku lat 7 Chantel przerzuciła się na gitarę elektryczną nie tylko dlatego, że była mniejsza a zatem poręczniejsza, ale także ponieważ uświadomiła sobie, że dzięki niej można jeszcze bardziej pohałasować. Wtedy właśnie Chantel zaczęła uczęszczać na regularne lekcje nauki gry. Gdy w wieku 8 lat jako najmłodszy absolwent ukończyła Rockschool doszła do wniosku, że samo granie nie dostarczy jej wystarczająco wiele zainteresowania. Wówczas postanowiła zacząć także śpiewać. W wieku lat 12 dała fenomenalny popis na cotygodniowym jam session w Melborn Hotel w Bradford. Mimo początkowej nieśmiałości została zachęcona przez resztę uczestników i muzyków. Gdy jej popularnośc rosła i coraz częsciej słychać było zachwyt nad jej głosem połączony ze stwierdzeniem, że taka muzyka nie jest dla kobiet odpowiadała, że to nie jej problem i nie ma zamiaru nic zmieniać. Wkrótce później zaczęła występować w ogólnokrajowej telewizji. W miarę rozwoju jako muzyk Chantel skupiła się na nauce (kierunek zawodowy: nauczyciel), co nie przeszkadzało jej grać i pisac teksty. Mimo uzyskania najwyższych możliwych ocen z większości egzaminów, ku uciesze innych Chantel wybrała muzykę.

 

Po ukończeniu ostatniej klasy (nie wiem jak to przetłumaczyc, bo w Polsce jest inny system edukacji ale chodzi o 8 klasę i w UK po niej idzie się do średniej a dzieciaki mają po 13-14 lat wtedy) dostała się do Leeds College of Music, gdzie jako pierwsza studentka/uczennica w historii uzyskała 100% zaliczeń z 18 bloków. W roku 2006 uzyskała nagrodę za wspaniałe postępy w muzyce, następnie w lipcu 2009 dostała najwyższą nagrodę dla najlepszych uczniów w kategorii pop oraz gry na gitarze.

 

Po ukończeniui szkoły, będąc nareszcie wolna od konieczności nauki zajęła się graniem, zarówno solo, jak i ze swoim zespołem. Wkrótce zaczeła być zapraszana na festiwale nie tlyko w wlk. brytanii ale w całej europie. Jak dotąd Chantel wydała jedną płytę "Like no other", z której utwór "Help me" został umieszczony na międzynarodowej składance "100 years of Blues". We wrześniu 2011 Chantel otrzymała nagrodę Młody artysta roku w ramach British Blues Awards.

Więcej z tej kategorii: « Outsider Bracia i Siostry »
Login to post comments