A+ R A-
piątek, 12 października 2012 14:21

Jan Gałach Band

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Kiedy pytają ich, skąd są, trudno im odpowiedzieć jednym głosem. Jan Gałach Band tworzą muzycy z różnych zakątków Polski: Cisnej, Lublińca, Katowic, Warszawy i Szczecina. Kiedy pytają ich, co grają, odpowiedzieć jeszcze trudniej.

 

Tworzą bowiem szeroko pojętą muzykę blues-rockową, ale z najróżniejszymi wpływami i odcieniami. Oprócz energetycznego blues-rocka słychać u nich także jazz, funky i psychodelię, a nawet elementy elektroniki. W obecnym składzie zespół gra od jesieni 2011 r. Motorem kapeli jest multiinstrumentalista, ale przede wszystkim wybitny skrzypek, kompozytor i aranżer Jan Gałach. Na pierwszą płytę zespołu, która najpewniej ukaże się do końca 2012 r., składają się wyłącznie kompozycje autorstwa Janka.

 

Mocną podstawę sekcyjną tworzą na perkusji Kuba „Fiszka” Fiszer i na basie Marek Idzik. Elektronicznej przestrzeni muzyce dodają klawisze Borysa Sawaszkiewicza, a rockowej podstawy - gitara Marka „Pegaza” Kobusa. Całość wypełnia silny i charyzmatyczny głos Karoliny Cygonek. Występowali na wielu festiwalach w kraju, w tym m.in. na Śląskim Brzmieniu w Chorzowie, Gdynia Blues Festiwal, Był Sobie Blues w Tarnowie, Legnica Blues Day. Grają w klubach w całej Polsce oraz na zlotach motocyklowych. Znają się od kilku lat i w nieformalnych składach występują w kolejnych edycjach festiwalu BiesCzadBlues, czy na Koncertach Świątecznych i na Leśnej Rawie w kultowej chorzowskiej Leśniczówce.

Login to post comments