A+ R A-
konkursy
wtorek, 12 czerwca 2012 15:44

Ekologiczna ortografia

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Nie będziemy się chwalić, że wiemy, jak napisać gżegżółka, bo tak jest i już. Nie ukrywamy, że w większości przypadków (czyli nas) stało się to faktem, odkąd włączyliśmy się czynnie do organizacji gminnego dyktanda w Gimnazjum w Starym Mieście.


Druga edycja imprezy, którą wsparliśmy, odbyła się w miniony wtorek w sali gimnastycznej Gimnazjum w Starym Mieście. Do sprawdzianu, przygotowanego przez metodyków z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, przystąpiło 10 trzyosobowych drużyn, w tym m.in. gimnazjaliści, nauczyciele, rodzice i lokalni samorządowcy. Tematem uroczego tekstu była ekologia. Łatwy tytuł: „Młodzi ekolodzy” sprawił, że zestresowani uczestnicy na początku odetchnęli z ulgą. Trochę i nie na długo, bo… Potem było już tylko gorzej. W końcu: Ochrona środowiska to nie błahostka, ale sprawa największej wagi. Bądź co bądź Wielkopolanie to nie hołota i hurma hultajów, społeczeństwo chłystków i chuliganów, czy też ćwierćinteligentów (…). Trzeba by spokornieć i mobilizować się nawzajem do nieustannego podwyższania kultury ekologicznej, zhierarchizować potrzeby i zaplanować różnorodne działania, aby wysiłki strażników przyrody nie były nadaremne. Nie wolno zatrzymać się w pół drogi, mitrężyć (…).

 

No i nikt się w połowie drogi nie zatrzymał, nikt nie wymiękł, nie odpadł ani nie zmitrężył. Wszyscy dzielnie dobrnęli do końca, a niektórzy finiszowali w pięknym stylu. Gminnymi Mistrzami Ortografii zostali nauczyciele z Zespołu Szkół w Żychlinie. Tadeusz Wrzesiński i Zofia Błaszczyk, oprócz nagród książkowych, otrzymali od Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego In Art zestaw głośnikowy. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Żychlinie: Wenesa Piątkowska, Martyna Glapińska i Maria Bonkowska, a trzecie nauczycielki z Gimnazjum w Starym Mieście: Elżbieta Szabelska i Aleksandra Gomulska. W ten sposób po sześciu latach ostrej rywalizacji między młodzieżą a dorosłymi jest remis. (krm)

wtorek, 05 czerwca 2012 13:45

Zapasy z ortografią

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Nie będziemy się chwalić, że wiemy, jak napisać gżegżółka, bo w tamtym roku wcale nie było to takie oczywiste… I pewnie dlatego postanowiliśmy ponownie włączyć się do organizacji gminnego dyktanda w Gimnazjum w Starym Mieście.

A ta miła impreza już jutro, więc kto chce wesprzeć desperatów przystępujących do nierównej walki w polską ortografią, ma szansę jeszcze to uczynić. Wsparcie się przyda. Przypomnijmy, że Gminny Sprawdzian Ortograficzny „Gżegżółka” to impreza środowiskowa, organizowana po raz szósty w gimnazjum. Dyktando pisze kilkanaście trzyosobowych drużyn, w tym uczniowie, rodzice, nauczyciele, urzędnicy i lokalni przedsiębiorcy.

 

Nasze stowarzyszenie funduje nagrodę dla Gminnych Mistrzów Ortografii, a będzie to… niespodzianka. (krm) „Gżegżółka” – 5 czerwca 2012 r. godz. 11.00, Gimnazjum w Starym Mieście.

wtorek, 01 listopada 2011 19:25

Złap Blues Busa!

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Złap Blues Busa! Pod takim hasłem przebiega konkurs, w którym można wygrać bilety na tegoroczne Bluesonalia w Koninie.

Konkurs nie wymaga niczego oprócz refleksu. Przyda się aparat fotograficzny, ale wystarczy telefon komórkowy z funkcją aparatu. Zadaniem uczestników jest znaleźć, krążącą po mieście, zieloną furgonetkę z reklamą Bluesonaliów i ją sfotografować. „Haczykiem” jest tylko to, że nagrodzone zostaną najbardziej dowcipne, najoryginalniejsze zdjęcia. Czasu na mistrzowskie ujęcia jest jednak sporo, bowiem rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 listopada.

Zdjęcia konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Efekty tej zabawy będzie można zobaczyć na stronie www.inart.org.pl.

Konińskie Bluesonalia w tym roku odbędą się po raz szesnasty. To najstarsza i jedna z największych imprez bluesowych w Wielkopolsce. Inicjatorami festiwalu byli Adam Urbaniak i Szymon Staszak, związani wcześniej z Radiem 66. Od 1998 roku organizacją imprezy zajął się Andrzej Mielcarek - miłośnik bluesa i przedsiębiorca, od początku wspierający ją jako sponsor .

W tym czasie Bluesonalia szybko stały się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju. Od 2000 roku odbywały się jako dwudniowy festiwal, w którym nagrodą 
główną była możliwość występu na najważniejszym polskim festiwalu - Rawie Blues. Ten rozdział Bluesonaliów zamknęła w 2002 roku tragiczna śmierć Andrzeja Mielcarka.

Reaktywował je rok później Robert Glapa z Konińskiego Domu Kultury, przywracając formułę jednodniowej prezentacji zespołów bluesowych. W 2010 roku, po porozumieniu z Robertem Glapą i KDK-iem, organizatorem Bluesonaliów zostało konińskie 
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne In Art, w którego szeregach są m.in. twórcy imprezy Adam Urbaniak i Szymon Staszak oraz córka Andrzeja Mielcarka Marta Mielcarek.

Jak pokazuje historia, Bluesonalia to wydarzenie wędrowne. Impreza odbywała się w kilku klubach: "Pod Papugami" (na konińskiej Starówce), "Hutnik", "Music City Club", 
"Energetyk". Od 2010 roku Bluesonalia rozbrzmiewają w Oskardzie. Bluesonalia dziś to impreza międzynarodowa. Gościli na niej wykonawcy ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Gruzji oraz cała plejada polskich artystów, m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Night Riders, Seven B, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski.

poniedziałek, 04 kwietnia 2011 14:43

Abuzabijczyk na Gżegżółce

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Baliśmy się, sami straszyliśmy innych, ale na szczęście już po bólu. Superortograficznym bólu. „Gżegżółka 2011” przechodzi do historii. Może zabraknie hurraentuzjastycznych opinii na temat dyktanda, ale i nie pojawią się – mam nadzieję – arcyciężkie zarzuty o szafowanie na prawo i lewo wyrazami nie nazbyt często używanymi w mowie i piśmie współczesnych Polaków. Na pewno reklamacji nie będą składać zwycięzcy – uczniowie Gimnazjum w Liścu Wielkim, od 31 marca szczęśliwi posiadacze odtwarzaczy mp3 firmy Apple, ufundowanych przez Stowarzyszenie In Art.

wtorek, 29 marca 2011 19:36

Humorzaste wiersze

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Z czego się śmiejecie? Z siebie samych się śmiejecie! To mistrz Gogol. A Stowarzyszenie (Mistrzów) In Art będzie się wkrótce przysłuchiwało, z czego śmieją się najmłodsi mieszkańcy Starego Miasta (koło Konina). Będzie ku temu świetna okazja - konkurs recytatorski „Humor w wierszach”, który już w najbliższy piątek.

wtorek, 22 marca 2011 08:53

UWAGA FACEBOOKOWCY!!! - komunikat

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Wileka Promocja in Artu, Degustatorni, Cafe De Monique i Musztardy Zakończona.

Oto Lista Zwycięzców:

Klaudia Taras (Degustatornia)

Katarzyna Wrzesińska(Degustatornia)

Dawid Błędniak (Cafe De Monique)

Alicja Jakubowska (Cafe De Monique)

Władysław Rokociński (Musztarda)

Adriana Fritz (Musztarda)

W Degustatorni, Cafe De Monique I Musztardzie Czekają Na Was Bilety Na "Fish Heads Acoustic Tour".

Gratulujemy:)

środa, 02 lutego 2011 11:31

In Art z ortografią

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Wiemy już, jak poprawnie napisać wyraz gżegżółka. Stowarzyszenie In Art włącza się do organizacji gminnego dyktanda w Starym Mieście, które wybrzmi w całej swojej okazałości już w najbliższy czwartek. Fundujemy nagrodę dla najlepszej drużyny! I… nie będzie to książka.

środa, 16 marca 2011 10:02

Foto Quiz Akcji Konin.

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Przyłączyliśmy sie do inicjatywy Stowarzyszenia Akcja Konin, które zorganizowało quiz fotograficzny.

Dla laureatów konkursu ufundowaliśmy dwa bilety na koncert Fisha 29 marca 2011.

Zapraszamy do udziału w konkursie !

poniedziałek, 14 marca 2011 23:38

UWAGA FACEBOOKOWCY!!!

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Wileka promocja INARTU, degustatorni, cafe de monique i musztardy. Przyjdź do jednego z tych lokali. Wydaj min. 30 pln i wez udział w losowaniu biletów na "fish heads acoustic tour". Przy zakupie podaj swój adres e-mail. Promocja trwa od 14.03 poniedziałek do 20.03 niedziela. Do wylosowania bilety na "fish heads acoustic tour". Zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową.

Zapraszamy!

środa, 03 listopada 2010 22:47

Konkurs rozstrzygnięty

Opublikowane w konkursy
Napisane przez In Art

Nie mieli Państwo problemów z rozszyfrowaniem bohatera zdjęć konkursowych. Przedstawiają one Jana "Kyksa" Skrzeka.

In Art z ortografią

  • In Art z ortografią

    Wiemy już, jak poprawnie napisać wyraz gżegżółka. Stowarzyszenie In Art włącza się do organizacji gminnego dyktanda w Starym Mieście, które wybrzmi w całej swojej okazałości już w najbliższy czwartek. Fundujemy nagrodę dla najlepszej drużyny! I… nie będzie to książka.

    Napisane przez środa, 02 lutego 2011 11:31 w konkursy
    Etykiety: konkursy scena In Art
    Skomentuj! Przeglądane 4960 razy Więcej…

Komentarze

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 107 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3656

Newsletter

Wsparcie dla In Art