A+ R A-
wtorek, 01 listopada 2011 19:25

Złap Blues Busa!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Złap Blues Busa! Pod takim hasłem przebiega konkurs, w którym można wygrać bilety na tegoroczne Bluesonalia w Koninie.

Konkurs nie wymaga niczego oprócz refleksu. Przyda się aparat fotograficzny, ale wystarczy telefon komórkowy z funkcją aparatu. Zadaniem uczestników jest znaleźć, krążącą po mieście, zieloną furgonetkę z reklamą Bluesonaliów i ją sfotografować. „Haczykiem” jest tylko to, że nagrodzone zostaną najbardziej dowcipne, najoryginalniejsze zdjęcia. Czasu na mistrzowskie ujęcia jest jednak sporo, bowiem rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 9 listopada.

Zdjęcia konkursowe należy przesyłać na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Efekty tej zabawy będzie można zobaczyć na stronie www.inart.org.pl.

Konińskie Bluesonalia w tym roku odbędą się po raz szesnasty. To najstarsza i jedna z największych imprez bluesowych w Wielkopolsce. Inicjatorami festiwalu byli Adam Urbaniak i Szymon Staszak, związani wcześniej z Radiem 66. Od 1998 roku organizacją imprezy zajął się Andrzej Mielcarek - miłośnik bluesa i przedsiębiorca, od początku wspierający ją jako sponsor .

W tym czasie Bluesonalia szybko stały się jednym z najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju. Od 2000 roku odbywały się jako dwudniowy festiwal, w którym nagrodą 
główną była możliwość występu na najważniejszym polskim festiwalu - Rawie Blues. Ten rozdział Bluesonaliów zamknęła w 2002 roku tragiczna śmierć Andrzeja Mielcarka.

Reaktywował je rok później Robert Glapa z Konińskiego Domu Kultury, przywracając formułę jednodniowej prezentacji zespołów bluesowych. W 2010 roku, po porozumieniu z Robertem Glapą i KDK-iem, organizatorem Bluesonaliów zostało konińskie 
Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne In Art, w którego szeregach są m.in. twórcy imprezy Adam Urbaniak i Szymon Staszak oraz córka Andrzeja Mielcarka Marta Mielcarek.

Jak pokazuje historia, Bluesonalia to wydarzenie wędrowne. Impreza odbywała się w kilku klubach: "Pod Papugami" (na konińskiej Starówce), "Hutnik", "Music City Club", 
"Energetyk". Od 2010 roku Bluesonalia rozbrzmiewają w Oskardzie. Bluesonalia dziś to impreza międzynarodowa. Gościli na niej wykonawcy ze Stanów Zjednoczonych, Francji, Gruzji oraz cała plejada polskich artystów, m.in. Nocna Zmiana Bluesa, Night Riders, Seven B, Magda Piskorczyk, Romek Puchowski.

Login to post comments

In Art z ortografią

  • In Art z ortografią

    Wiemy już, jak poprawnie napisać wyraz gżegżółka. Stowarzyszenie In Art włącza się do organizacji gminnego dyktanda w Starym Mieście, które wybrzmi w całej swojej okazałości już w najbliższy czwartek. Fundujemy nagrodę dla najlepszej drużyny! I… nie będzie to książka.

    Napisane przez środa, 02 lutego 2011 11:31 w konkursy
    Etykiety: konkursy scena In Art
    Skomentuj! Przeglądane 4862 razy Więcej…

Komentarze

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 95 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3646

Newsletter

Wsparcie dla In Art