A+ R A-
wtorek, 12 czerwca 2012 15:44

Ekologiczna ortografia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Fot. Jolanta Kowalczyk Fot. Jolanta Kowalczyk

Nie będziemy się chwalić, że wiemy, jak napisać gżegżółka, bo tak jest i już. Nie ukrywamy, że w większości przypadków (czyli nas) stało się to faktem, odkąd włączyliśmy się czynnie do organizacji gminnego dyktanda w Gimnazjum w Starym Mieście.


Druga edycja imprezy, którą wsparliśmy, odbyła się w miniony wtorek w sali gimnastycznej Gimnazjum w Starym Mieście. Do sprawdzianu, przygotowanego przez metodyków z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, przystąpiło 10 trzyosobowych drużyn, w tym m.in. gimnazjaliści, nauczyciele, rodzice i lokalni samorządowcy. Tematem uroczego tekstu była ekologia. Łatwy tytuł: „Młodzi ekolodzy” sprawił, że zestresowani uczestnicy na początku odetchnęli z ulgą. Trochę i nie na długo, bo… Potem było już tylko gorzej. W końcu: Ochrona środowiska to nie błahostka, ale sprawa największej wagi. Bądź co bądź Wielkopolanie to nie hołota i hurma hultajów, społeczeństwo chłystków i chuliganów, czy też ćwierćinteligentów (…). Trzeba by spokornieć i mobilizować się nawzajem do nieustannego podwyższania kultury ekologicznej, zhierarchizować potrzeby i zaplanować różnorodne działania, aby wysiłki strażników przyrody nie były nadaremne. Nie wolno zatrzymać się w pół drogi, mitrężyć (…).

 

No i nikt się w połowie drogi nie zatrzymał, nikt nie wymiękł, nie odpadł ani nie zmitrężył. Wszyscy dzielnie dobrnęli do końca, a niektórzy finiszowali w pięknym stylu. Gminnymi Mistrzami Ortografii zostali nauczyciele z Zespołu Szkół w Żychlinie. Tadeusz Wrzesiński i Zofia Błaszczyk, oprócz nagród książkowych, otrzymali od Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego In Art zestaw głośnikowy. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół w Żychlinie: Wenesa Piątkowska, Martyna Glapińska i Maria Bonkowska, a trzecie nauczycielki z Gimnazjum w Starym Mieście: Elżbieta Szabelska i Aleksandra Gomulska. W ten sposób po sześciu latach ostrej rywalizacji między młodzieżą a dorosłymi jest remis. (krm)

Galeria zdjęć

Więcej z tej kategorii: « Zapasy z ortografią
Login to post comments

In Art z ortografią

  • In Art z ortografią

    Wiemy już, jak poprawnie napisać wyraz gżegżółka. Stowarzyszenie In Art włącza się do organizacji gminnego dyktanda w Starym Mieście, które wybrzmi w całej swojej okazałości już w najbliższy czwartek. Fundujemy nagrodę dla najlepszej drużyny! I… nie będzie to książka.

    Napisane przez środa, 02 lutego 2011 11:31 w konkursy
    Etykiety: konkursy scena In Art
    Skomentuj! Przeglądane 4862 razy Więcej…

Komentarze

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 96 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3646

Newsletter

Wsparcie dla In Art