A+ R A-
przyjaciele in Art
piątek, 14 października 2011 06:55

POETYCKIE ZADUSZKI 2011 MARTYNA JAKUBOWICZ z zespołem ŻONA LOTA

Opublikowane w przyjaciele in Art
Napisane przez In Art

Martyna postrzegana jest jako artystka, która ma osobowość i swój styl. Jest niezależna od mód, konsekwentna w wyborach. Przekonuje swoją wypowiedzią muzyczną bo jest prawdziwa.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących kompilacją muzyki folk, blues, rock, etno, jazz, poetyckiej, z często wyczuwalną nutą orientalną. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów.

Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi ale i o życiu w bardziej psychologiczno-socjologicznych aspektach.

Jej najnowsza płyta – Okruchy życia nagrana z zespołem Żona Lota otrzymała Nominację do Fryderyka w kategorii Album Folk 2011

Triumfalnie powraca polska królowa ballady. Choć określenie "triumfalnie" bardzo nie pasuje do Martyny Jakubowicz, wokalistki zawsze pozostającej trochę z boku i zajętej tym, co potrafi robić najlepiej. A najlepiej wychodzą jej utwory do słuchania po zmierzchu - jak nieśmiertelne W domach z betonu nie ma wolnej miłości czy Żagle tuż nad ziemią. Na nowej płycie znajdziemy takie właśnie bezbronne , pięknie zaśpiewane ballady - Awram, ojciec twój czy Lorca jest snem. Powitajmy oklaskami naszą własną Joni Mitchell. Trzeba tylko mieć nadzieję, że na następną płytę nie każe tak długo czekać. Twój StylCoroczne, jesienne koncerty o refleksyjnym zabarwieniu stały się już tradycją i mają swoją wierną publiczność. Na scenie Oskardu występowali m.in; Mirosław Czyżykiewicz, Elżbieta Adamiak, Stare Dobre Małżeństwo, Antonina Krzysztoń, Wolna Grupa Bukowina. W 2003 roku znakomity koncert piosenek Agnieszki Osieckiej dała grupa „Raz Dwa Trzy”, entuzjastycznie przyjęta przez licznie zgromadzoną widownię. Gościem zaduszkowego koncertu był także fenomenalny Janusz Radek z Piwnicy Pod Baranami. W 2005 roku gościliśmy Annę Marię Jopek. Zaproszenie przyjęli również Anita Lipnicka i John Porter, Grzegorz Turnau z piosenkami Marka Grechuty, Ewa Błaszczyk, Magda Umer i Andrzej Poniedzielski.

5 listopada 2011 g. 19.00 bilet 50,-

czwartek, 17 marca 2011 11:40

Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych Short Waves

Opublikowane w przyjaciele in Art
Napisane przez In Art

Odbiór! Odbiór!

Przygotujcie się na odbiór krótkich fal polskiego kina. Już wkrótce rozpoczynamy nadawanie!

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3656

Newsletter

Wsparcie dla In Art