piątek, 14 października 2011 06:55

POETYCKIE ZADUSZKI 2011 MARTYNA JAKUBOWICZ z zespołem ŻONA LOTA

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Martyna postrzegana jest jako artystka, która ma osobowość i swój styl. Jest niezależna od mód, konsekwentna w wyborach. Przekonuje swoją wypowiedzią muzyczną bo jest prawdziwa.

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią ballad, będących kompilacją muzyki folk, blues, rock, etno, jazz, poetyckiej, z często wyczuwalną nutą orientalną. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów.

Jej piosenki są ciepłe, delikatne i refleksyjne, oparte na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. Śpiewa o miłości, samotności, nadziei, szukaniu prawdziwej więzi ale i o życiu w bardziej psychologiczno-socjologicznych aspektach.

Jej najnowsza płyta – Okruchy życia nagrana z zespołem Żona Lota otrzymała Nominację do Fryderyka w kategorii Album Folk 2011

Triumfalnie powraca polska królowa ballady. Choć określenie "triumfalnie" bardzo nie pasuje do Martyny Jakubowicz, wokalistki zawsze pozostającej trochę z boku i zajętej tym, co potrafi robić najlepiej. A najlepiej wychodzą jej utwory do słuchania po zmierzchu - jak nieśmiertelne W domach z betonu nie ma wolnej miłości czy Żagle tuż nad ziemią. Na nowej płycie znajdziemy takie właśnie bezbronne , pięknie zaśpiewane ballady - Awram, ojciec twój czy Lorca jest snem. Powitajmy oklaskami naszą własną Joni Mitchell. Trzeba tylko mieć nadzieję, że na następną płytę nie każe tak długo czekać. Twój StylCoroczne, jesienne koncerty o refleksyjnym zabarwieniu stały się już tradycją i mają swoją wierną publiczność. Na scenie Oskardu występowali m.in; Mirosław Czyżykiewicz, Elżbieta Adamiak, Stare Dobre Małżeństwo, Antonina Krzysztoń, Wolna Grupa Bukowina. W 2003 roku znakomity koncert piosenek Agnieszki Osieckiej dała grupa „Raz Dwa Trzy”, entuzjastycznie przyjęta przez licznie zgromadzoną widownię. Gościem zaduszkowego koncertu był także fenomenalny Janusz Radek z Piwnicy Pod Baranami. W 2005 roku gościliśmy Annę Marię Jopek. Zaproszenie przyjęli również Anita Lipnicka i John Porter, Grzegorz Turnau z piosenkami Marka Grechuty, Ewa Błaszczyk, Magda Umer i Andrzej Poniedzielski.

5 listopada 2011 g. 19.00 bilet 50,-

In Art

Ostatnie od In Art

W górę