A+ R A-
poniedziałek, 06 czerwca 2011 07:28

Twórca „Linczu” w Oskardzie

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Krzysztof Łukaszewicz Krzysztof Łukaszewicz

Stowarzyszenie In Art i Oskard zapraszają 10 czerwca na wyjątkowy wieczór w Kinie Konesera. W piątek obejrzymy jeden z najmocniejszych i najbardziej poruszających polskich filmów ostatnich lat – „Lincz”. Po projekcji odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Łukaszewiczem, reżyserem i autorem scenariusza.

 

„Lincz” - inspirowany głośnymi wydarzeniami we Włodowie - to thriller o zbrodni, która wstrząsnęła kilka lat temu polskimi mediami i wymiarem sprawiedliwości. W niewielkiej mazurskiej miejscowości dochodzi do krwawego morderstwa, którego sprawcą może być niemal każdy z okolicznych mieszkańców. Okazuje się, że ofiara - 60-letni recydywista - od lat okrutnie znęcała się nad sąsiadami. Rozpoczyna się śledztwo, podczas którego wychodzą na jaw skrzętnie ukrywane tajemnice miejscowych. Film Łukaszewicza, porównywany przez krytykę z "Długiem" i "Domem złym", uhonorowany został m.in. Grand Prix Festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie oraz nagrodą dla za najlepszy debiut w głównej roli męskiej (Leszek Lichota). We Wrześni (Ogólnopolski Festiwal Sztuki Filmowej „Prowincjonalia") Nagrodę Specjalną otrzymał Włodzimierz Niderhau.

 

Krzysztof Łukaszewicz - absolwent Wydziału Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Związany z kinematografią polską od trzynastu lat. Pracował jako asystent reżysera przy "Ogniem i mieczem" i "Quo Vadis". Jako drugi reżyser brał udział w licznych produkcjach filmowych i telewizyjnych: "Jan Paweł II", "Benek", "Generał Nil", "Glina II", "Londyńczycy". Autor książek "Sto dni Hoffmana" oraz "Igrzysko Kawalerowicza". Thriller "Lincz" to jego debiut fabularny.

„Lincz” w kinie Oskard w piątek 10 czerwca o godz. 19. 30. Bilety 13 zł. (pm)

Poprawiane: poniedziałek, 06 czerwca 2011 07:38
Login to post comments

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 42 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3646

Newsletter

Wsparcie dla In Art