A+ R A-
czwartek, 06 stycznia 2011 21:52

Nowa Rockowa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do fanów mocnego, gitarowego grania trafia trzecia część ogólnopolskiej składanki  Rockowa2PL.

ROCKOWA2.PL jednoczy szereg zespołów z niemal całej Polski, odzwierciedlając współczesny stan muzyki rockowej. Muzyki wykonywanej przez różnorodne zespoły: i młodsze, i te z nieco większym, bo kilkuletnim stażem scenicznym, artystycznym oraz określonym dorobkiem płytowym.

Zainteresowani słuchacze otrzymują pewien wycinek układanki, obrazujący to, co dzieje się  na niezależnej scenie rockowej, jej autentyczny kształt i brzmienie.
Ambitne ucho samo niech wybierze i doceni to, co w muzyce jest frapujące, interesujące czy zawiera ciekawy, dobrze zagrany i ze smakiem podany przekaz.

Tworzymy i przecieramy nowe dróżki dając możliwość zaprezentowania się na ROCKOWEJ2.PL wielu zespołom. W tym roku udało się ich zmieścić aż 21 – co oczywiście bardzo cieszy. Rock w kraju ma się całkiem dobrze” - mówi wydawca Krzysztof. Augustynowicz.

Na ROCKOWEJ2.PL znajdziemy zespoły grające rocka: Zła Obsesja, Imbris, (oba z Warszawy), pop-rock: Lemon City (z Sochaczewa), bluesa wymieszanego z hardrockiem: Smokestack (Kalisz). Mamy też nowocześnie zagrany metal - śpiewająca po hiszpańsku, żywiołowa koszalińska Pampeluna oraz poznański Scarlet Hatchings i jeszcze ostrzej:  hardcore’owo brzmiące: Heavyweight czy Enblema. Jest też  ballada grunge’owa - wykonywana przez zespół Heldorado z Bydgoszczy.

Są  zespoły wybiegające poza utarte ramy stylistyczne: Silo (z Gryfina), Aneke, czy Man On The Moon – wymiatają tak niesamowicie, nowocześnie i gitarowo, że aż miło :-). Ciekawostką tegorocznej  ROCKOWEJ są zwycięzcy organizowanego przez popularną stację MTV konkursu pt. ”MTV Rock’uje” – zespół Popcore (Olsztyn).

Bardzo wyraźnie zaznaczyła się na płycie Wielkopolska: poprzez  cztery kapele prezentuje się Poznań: Aneke, Scarlet Hatchings, Man On The Moon i Heavyweight, wielkopolskim akcentem jest też kaliski SMOKESTACK, laureat nagrody Grand Prix na Festiwalu im. Pawła Bergera, grający energetyczne i doskonale odbierane przez publiczność koncerty (m.in.: na „Festiwalu im. Ryśka Riedla -  Ku Przestrodze” w 2009 r. Jimiway Blues Festivalu – w Ostrowie Wlkp., czy na „Bluesonaliach 2010” w Koninie).

Do grona laureatów należą także: toruński zespół CZAQU, wygrywający wszelkie możliwe festiwale, konkursy i przeglądy oraz GHETTO z Kutna - laureaci nagrody publiczności na Koło Bluesa Festiwal w Kole.

Krzysztof Augustynowicz zapowiada, że jeszcze w tym roku będzie miała miejsce następna, czwarta już płytowa odsłona  Rockowej.PL. Warto promować młode, ambitne grupy rockowe, ponieważ to one za kilka lat będą gwiazdami i to one będą kształtować polski rynek a także gusta muzyczne odbiorców. Nasza płyta dociera do kilkuset różnych miejsc i osób w kraju, są wśród nich  dziennikarze muzyczni, radiowi, prezenterzy, portale studenckie, jak również czasopisma czy portale muzyczne, branżowe -dodaje Augustynowicz.

ROCKOWA2.PL to także nazwa strony internetowej, na której publikowane są informacje
o innych projektach i koncertach. Zapraszamy na stronę www.rockowa2.pl.

Stowarzyszenie In Art jest jednym z patronów wydawnictwa.

 

Poprawiane: sobota, 12 marca 2011 21:56

Podobne filmy

Dim lights Embed Embed this video on your site
Login to post comments

Kto jest na stronie?

Naszą witrynę przegląda teraz 44 gości 

Odsłony

  • Odsłon : 3656

Newsletter

Wsparcie dla In Art